Ferdův příběh

Ferdův příběh

Čtyřletý jezevčík Ferda naši kliniku už dobře zná – před časem se u nás léčil s komplikovanou oboustrannou zlomeninou pánve. To, že mu nožičky zase skvěle slouží, si znovu ověřil při posledním útěku. Tentokrát ho nezanesly na silnici, ale ke kompostu, kde si pochutnal na kuchyňském odpadu – například na vepřových kostech, plesnivé kávové sedlině a hruškách. Hodinu po svém návratu začal úporně zvracet, a jeho stav se rychle zhoršoval. Upadl na bok, otřásaly jím křeče, a nebyl schopen chodit. Po převozu na Horskou veterinární kliniku mu byla diagnostikována mykotoxikóza – otrava mykotoxiny, které působí na nervová zakončení.
Ferda je bojovník.
Během hospitalizace byly Ferdovi podávány léky na tlumení křečí i bolesti, infúzní terapie a také kyslík, protože trpěl vážnou srdeční arytmií. Křeče pominuly po 24 hodinách, a během třetího dne Ferda začal sám pít. Když se následující den s chutí pustil do svých dietních granulí, měli jsme velkou radost.
Ferda svůj boj o život po třídenní intenzivní léčbě opět vyhrál. Jeho játra se budou ještě nějakou dobu vzpamatovávat, usnadní jim to ale dieta a vhodné doplňky. Těžko říct, kdo měl při předání do domácí péče větší radost – Ferda, nebo paničky? Posuďte sami. 🙂