Odčervovat nebo neodčervovat kočku?

Odčervovat nebo neodčervovat kočku?

Přemýšlíte, jak správně a zda odčervovat kočku?

S odčervováním u koťátka můžete začít už od jeho 3 týdnů věku. I takto malé kotě si již může nějakou tu škrkavku přinést z chovu anebo od matky. Následně se odčervuje každé 2 – 3 týdny až do tří měsíců stáří koťátka.

V dobrých zoohygienických podmínkách venku (tzn. v čistotě) stačí od stáří 3 měsíců kočku odčervovat jednou čtvrt roku. Kočky chované v bytě doporučujeme odčervovat alespoň jednou za půl roku.

Tabletky jí nechutnají?

K odčervení lze použít kromě tabletek i pasty. Ty bývají pro některé kočky chutnější. Pro obzvláště vybíravé kočičky jsou u nás k dostání také odčervovací kapky, které se aplikují na kůži.

Naše kočka je jen doma, a tak nemusím odčervovat…

Jak se může kočka nakazit, když nechodí ven? Na podrážkách bot i na oděvu si denně přineseme tisíce mikroorganismů a vajíček různých živočichů. Vajíčka červů jsou velice mrňavá a pozorovatelná pouze mikroskopem.

To bych se ale přeci musel nakazit i já, ne? Pravdou je, že kočka a člověk mají poněkud jiné hygienické návyky. Zatímco my lidé si často omýváme ruce a zpravidla nestrkáme do úst předměty, které ležely na zemi, kočka se ráda otírá o předměty a líže si tlapky i srst. Čenichá, kde by co dobrého našla, jaké máte nové pachy na oděvu… A tak se stává, že se nakazí i kočky žijící v prostředí čistého bytu. V okamžiku, kdy začne vylučovat vajíčka parazitických červů, je dobrým zdrojem nákazy i pro své majitele.