Praxe studentů středních veterinárních škol

Na Horské veterinární klinice si mohou svoji odbornou praxi pravidelně plní studenti Střední odborné školy veterinární v Hradci Králové.

Podle naší filosofie teoretické znalosti nestačí. V rámci bezpečných mezí proto umožňujeme našim praktikantům, aby si pod dohledem vyzkoušeli co nejširší spektrum činností, které k práci veterinárního asistenta patří. Setkají se tak se zajímavými diagnostickými metodami, převezmou zodpovědnost za některé úkony, zažijí běžný rytmus pracovního dne, asistenci veterinárnímu lékaři i komunikaci s klienty.

Budoucí veterinární sestřičky si u nás vyzkoušejí víc, než jen úklid.

Díky tomu, že pracujeme v malém kolektivu, dostane se každému studentovi intenzivní míra pozornosti ze strany veterinárních lékařů i sester. Ze své praxe si proto odnese nejen razítko, ale také řadu znalostí a zkušeností, které může uplatnit ve svém budoucím zaměstnání.

„Jakožto jedna z praktikantů musím říct, že jsem byla s praxí na Horské veterinární klinice v Trutnově spokojená. Jako jedna z mála pracovišť jsou ochotní poradit, a co bylo třeba nám i vysvětlili. Zapojili nás do běžného provozu na klinice, i když zkušenosti teprve získáváme. Některé praktické dovednosti veterinárního asistenta jsme si zde samy vyzkoušely a naučily.“ – Marťa

Zajímá vás praxe na Horské veterinární klinice?

Kontaktujte nás na kancelar@veterinatrutnov.cz nebo prostřednictvím formuláře:

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zásad tohoto webu.