RTG, sonografie, endoskopie

Digitální RTG vyšetření

Digitální RTG vyšetření nám umožní zjistit vývojové vady kloubů, rychle diagnostikovat zlomeniny nebo neobvyklé změny v hrudníku a dutině břišní. K dispozici máme kvalitní digitizér AGFA, který zobrazuje i málo výrazné změny na kostech nebo měkkých tkáních.

Kontrastní myelografie (více o službě zde)

Kontrastní myelografie umožňuje zobrazit míchu na rentgenovém snímku pomocí kontrastní látky vpravené do míšního kanálu. Díky této zobrazovací metodě je možné přesně určitě například místo komprese míchy, a provést přesně zacílený operační zákrok.

Ultrazvuk (sonografie) (více o službě zde)

Při sonografickém vyšetření dutiny břišní můžeme odhalit onemocnění jater, sleziny nebo střev. Ultrazvuk je také vhodný pro diagnostiku nemocí srdce nebo zjištění březosti a monitoring vývoje plodů.

Endoskopie (odkaz zde)

Endoskop nám umožňuje prozkoumat zevnitř dutinu ústní, jícen, nos, hrtan, průdušnici a odhalit cizí těleso, zánět nebo poškozenou tkáň. Vyjmutí cizího tělesa probíhá pomocí speciálních nástrojů pod kontrolou kamery.

Artroskopie (více o službě zde)

Artroskopie slouží k vyšetření kloubů pomocí speciálních nástrojů a kamery. Pomáhá nám nalézt změny, které způsobují zvířátku bolest a jsou příčinou kulhání. Odstranění poškozené chrupavky nebo kostních výrůstků je šetrné, bez velké operační rány a vede k úlevě od bolesti.

Příběhy našich pacientů