RTG, sonografie, endoskopie

Digitální RTG vyšetření

Digitální RTG vyšetření nám umožní zjistit vývojové vady kloubů, rychle diagnostikovat zlomeniny nebo neobvyklé změny v hrudníku a dutině břišní. K dispozici máme kvalitní digitizér AGFA, který zobrazuje i málo výrazné změny na kostech nebo měkkých tkáních.

Ultrazvuk (sonografie)

Při sonografickém vyšetření dutiny břišní můžeme odhalit onemocnění jater, sleziny nebo střev. Ultrazvuk je také vhodný pro diagnostiku nemocí srdce.

Chcete zjistit, jestli je vaše zvířátko březí?

Přijďte na vyšetření a pomocí ultrazvuku vám ukážeme rostoucí plody, zjistíme, zda březost probíhá normálně a plody jsou živé a v pořádku. Rádi vám také poradíme, jak připravit vaše zvířátko na porod.

Endoskopie

K čemu je vhodný endoskop?

Endoskop nám umožňuje prozkoumat zevnitř dutinu ústní, jícen, nos, hrtan, průdušnici a odhalit cizí těleso, zánět nebo poškozenou tkáň. Vyjmutí cizího tělesa probíhá pomocí speciálních nástrojů pod kontrolou kamery.

Artroskopie

Artroskopie slouží k vyšetření kloubů pomocí speciálních nástrojů a kamery. Pomáhá nám nalézt změny, které způsobují zvířátku bolest a jsou příčinou kulhání. Odstranění poškozené chrupavky nebo kostních výrůstků je šetrné, bez velké operační rány a vede k úlevě od bolesti.

 

Něco ke čtení:

Míca se zlomenou pánví aneb tragédie s happyendem

Artróza netrápí jen lidi

 

Volné pracovní pozice na Horské veterinární klinice

Více informací zde.