RTG, sonografie, endoskopie

Digitální RTG vyšetření

Digitální RTG vyšetření nám umožní zjistit vývojové vady kloubů, rychle diagnostikovat zlomeniny nebo neobvyklé změny v hrudníku a dutině břišní. K dispozici máme kvalitní digitizér AGFA, který zobrazuje i málo výrazné změny na kostech nebo měkkých tkáních.

Kontrastní myelografie (odkaz zde)

Kontrastní myelografie umožňuje zobrazit míchu na rentgenovém snímku pomocí kontrastní látky vpravené do míšního kanálu. Díky této zobrazovací metodě je možné přesně určitě například místo komprese míchy, a provést přesně zacílený operační zákrok.

Ultrazvuk (sonografie) (odkaz zde)

Při sonografickém vyšetření dutiny břišní můžeme odhalit onemocnění jater, sleziny nebo střev. Ultrazvuk je také vhodný pro diagnostiku nemocí srdce nebo zjištění březosti a monitoring vývoje plodů.

Endoskopie (odkaz zde)

Endoskop nám umožňuje prozkoumat zevnitř dutinu ústní, jícen, nos, hrtan, průdušnici a odhalit cizí těleso, zánět nebo poškozenou tkáň. Vyjmutí cizího tělesa probíhá pomocí speciálních nástrojů pod kontrolou kamery.

Artroskopie (odkaz zde)

Artroskopie slouží k vyšetření kloubů pomocí speciálních nástrojů a kamery. Pomáhá nám nalézt změny, které způsobují zvířátku bolest a jsou příčinou kulhání. Odstranění poškozené chrupavky nebo kostních výrůstků je šetrné, bez velké operační rány a vede k úlevě od bolesti.

Příběhy našich pacientů