Hospitalizace pacientů

Pacienty po těžkých úrazech a operacích hospitalizujeme na klinice. Při pobytu jsou pod pravidelným veterinárním dohledem a můžeme jim zajistit veškerou potřebnou péči.

Kdy hospitalizovat?

Autoúrazy, komplikované zlomeniny nebo vážné stavy při otravách, infekcích a postižení vnitřních orgánů vyžadují infúzní terapii, opakovanou kontrolu zdravotního stavu a udržování stálé tělesné teploty. Pro takové pacienty máme k dispozici dva vyhřívané inkubátory, několik hospitalizační boxy různých velikostí pro psy a pro kočky v oddělené místnosti a rovněž terária pro hospitalizaci plazů.

Co se s hospitalizovaným zvířátkem děje?

Monitoring životních funkcí

Zvířátka v kritickém stavu jsou pod nepřetržitým dohledem a hodnoty jejich životních funkcí zaznamenávají speciální monitory. Veškeré důležité informace jsou zaznamenávány do hospitalizačního protokolu.

Podávání léčiv infúzní terapie, péče o poranění nebo operační ránu, kontrolní vyšetření

Hospitalizovaným pacientům jsou podávána léčiva dle jejich léčebného plánu. Poranění nebo operační rány jsou pravidelně ošetřovány a převazovány. Hospitalizace zvířátka umožňuje v potřebných intervalech provádět kontrolní vyšetření.

Hospitalizace koček

Kočky, jejichž zdravotní stav to umožňuje, jsou hospitalizovány v místnosti oddělené od hospitalizace psů. Kočičí hospitalizační boxy splňují požadavky International Society of Feline Medicine (ISFM) a poskytují kočkám dostatek soukromí.

Hospitalizace psů

Psi, jejichž zdravotní stav to umožňuje, jsou hospitalizováni v boxech dle velikosti. Pro velká a střední plemena jsou určeny extra prostorné boxy, trpasličí a malá plemena se cítí komfortněji v menších boxech.

Hospitalizace plazů a malých savců

Pro plazy a malé savce máme připravená terária s možností vyhřívání, která lze individuálně upravit podle potřeb každého pacienta.

Pitný režim a strava

Veterinární sestry s dohledem veterináře dbají na dodržování pitného režimu a příjmu potravy s ohledem na zdravotní stav. Jestliže to situace vyžaduje, je příjem tekutin i živin zajišťován nitrožilně. Naši pacienti podle indikace dostávají veterinární diety Royal Canin, krmiva Hill´s, a kočky trpící nechutenstvím si velmi oblíbily paštičky od firmy Inaba. Jídelníček malých savců a plazů je upravován individuálně vzhledem ke specifickým požadavkům a zdravotnímu stavu.

Hygiena a venčení

Pacienti, kteří nejsou schopni pohybu nebo chůze, jsou ošetřováni a udržováni v čistotě našimi veterinárními sestřičkami. Hygiena je jedním z nejdůležitějších faktorů pro zdárné hojení ran i prevenci komplikací, a proto jsou i hospitalizační boxy pravidelně dezinfikovány. Zvířátka, která jsou schopna chůze, podporujeme v aktivitě. Sestřičky s nimi pravidelně chodí na procházky, a pro většinu pacientů je venčení vítanou změnou a zpestřením.

Hry a hračky

Pacienti s sebou mohou mít oblíbenou deku, hračku nebo pelíšek, ne vždy je ale z hygienických nebo bezpečnostních důvodů možné, aby ji měli u sebe. I v takovém případě ale zvířátko dostane vždy dostatek pozornosti, pohlazení nebo pomazlení.

Nebude mu smutno?

Zvířátka ve vážném zdravotním stavu odloučení od majitele neřeší. Všem pacientům po dobu hospitalizace naše sestřičky i veterinární lékaři věnují pozornost. Majitel svého mazlíčka vždy může navštívit ve smluvenou dobu a konzultovat s ošetřujícím veterinářem průběh léčby.