Laboratoř a lékárna

Lékárna

Chcete koupit lék proti parazitům nebo výživový doplněk bez dlouhého čekání?

Při výběru antiparazitik a výživových doplňků je dobré se poradit s odborníkem a vyhnout se tak nechtěným nežádoucím účinkům či vzniku rezistencí. Na recepci naší kliniky vám veterinární sestra nebo lékař pomůže vybrat ten nejvhodnější přípravek pro vaše zvířátko.

Nevíte si rady s volbou krmiva pro vašeho mazlíčka?

Stejně jako u člověka, i zde platí, že kvalitní strava má velký vliv na celkovou životní pohodu a zdraví zvířete. Každé životní období, některé zdravotní obtíže či výživový stav mají svá specifika a vyžadují úpravu jídelníčku. Pomůžeme vám vybrat správný typ krmiva podle specifických požadavků vašeho zvířete. Kromě veterinárních diet nabízíme také kvalitní krmiva v přijatelných cenách.

 

Laboratoř

Jaká laboratorní vyšetření provádíme?

Řadu laboratorních metod realizujeme přímo u nás na klinice. Mezi nejběžnější diagnostické postupy patří mikrobiologická, hematologická a biochemická vyšetření. Tato vyšetření můžeme provést nejen u psa a kočky, ale i u králíka, morčete, fretky, potkana nebo exotických ptáků či plazů.

Mikrobiologie

V mikrobiologii je naším nejvěrnějším přítelem mikroskop. S jeho pomocí se nám daří diagnostikovat řadu mykologických původců kožních onemocnění, protozoární parazity či vajíčka červů v trusu. Za kožní obtíže zvířat však často mohou také makroskopičtí ektoparazité, jako jsou blechy, všenky, roztoči, klíšťata, svilušky, sametky a další, se kterými si naopak poradíme s pomocí lupy.

Hematologie a biochemie

Na naší klinice provádíme hematologické a biochemické vyšetření krve na počkání. Zní to jako science fiction, ale kvalitní analyzátory skutečně umožňují znát výsledky do 20 minut po odběru.

Urologie – vyšetření moči

Kromě biochemického stanovení pH, leukocytů, glukózy, bílkovin, hemoglobinu a urobilinogenu se zaměřujeme také na mikroskopické vyšetření močového sedimentu.

 

Něco ke čtení:

Jak na klíšťata, blechy a komáry?

Odčervovat nebo neodčervovat kočku?

Budeme mít koťátko

Jak zaručeně poznat potravní alergii u psa a u kočky?

Moje kočka má blechy

Jak správně odstranit klíště?

 

Volné pracovní pozice na Horské veterinární klinice

Více informací zde.