Stomatologie

Víte, že i psy a kočky může trápit bolest zubů?

Stejně jako my, i zvířátka mohou stomatologické obtíže pořádně potrápit. Kromě nepříjemného zápachu z dutiny ústní mohou mít zanedbané zoubky nepříznivý dopad na příjem potravy a kondici vašeho čtyřnohého přítele.

Stomatologická prevence a dentální hygiena

Jak se vyhnout potížím se zuby? Nejjednodušším způsobem je prevence. O kvalitě chrupu rozhoduje jak správná volba krmiva, aktivní péče o zuby i dásně zvířete, tak pravidelné kontroly u veterinárního lékaře. Na Horské veterinární klinice vám rádi poradíme, jak pečovat o zoubky vašeho psa, kočky či hlodavce a ukážeme, jak jejich chrup čistit.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen způsobuje bolestivý zánět dásní, krvácení a ztrátu zubů. Při dlouhodobém zanedbání může vést až k onemocnění srdce, jater a ledvin. Odstranění zubního kamene provádíme v celkové anestezii. Abychom zpomalili usazování zubního plaku a tvorbu zubního kamene, po ultrazvukovém ošetření chrupu sklovinu přeleštíme. Nejedná se pouze o kosmetickou úpravu, ale o prodloužení efektu zákroku ke spokojenosti vašeho zvířátka.

Extrakce zubů

I v životě zvířete někdy nastane chvíle, kdy dojde na trhání zoubků. Protože vytržení zkaženého, uvolněného či mléčného zubu může být pro zvířátko nepříjemné, podáváme po zákroku léky tlumící bolest.

Krácení zubů

Stále dorůstající řezáky hlodavců je potřeba čas od času zkrátit. K tomuto zákroku používáme precizní kotoučovou pilku, díky které nedochází k poškození zubního kořene a ošetření není pro zvířátko příliš nepříjemné.

RTG vyšetření zubů

Abychom získali přesný obraz toho, co se se zuby pacienta děje, provádíme rentgenové vyšetření zubů. Díky tomu můžeme odhalit skryté kazy či vady, které by nám při pohledu pouhým okem unikly.

Stomatochirurgie

Kromě běžného ošetření zubů provádíme také chirurgické zákroky v dutině ústní, jako jsou ošetření zlomenin čelisti, odstranění nádorů či cizích těles.

Příběhy našich pacientů