Statečná Betty, autoúraz a šťastný konec

Statečná Betty, autoúraz a šťastný konec

Těžko říct, co devítiměsíční fenečku křížence vedlo k tomu, aby vyběhla z domu na silnici. Tento výlet se jí však málem stal osudným – namísto příjemných zážitků Betinku na tajné výpravě srazilo auto.

Naštěstí ji páníčci včas objevili a odnesli domů. Od té doby Betinka už jen ležela, ani o krmivo a vodu téměř nejevila zájem.

Den nato Betinku přinesla její panička na naši kliniku. Rentgenové vyšetření odhalilo mnohočetné zlomeniny pánve na různých místech, především pak na levé straně, odkud do ní narazilo auto. Celkem jsme diagnostikovali zlomeniny všech tří pánevních kostí – sedací, kyčelní i stydké, a také spony pánevní. Jejich úlomky byly posunuté dovnitř a směrem dopředu. Prognóza byla nejistá.

Snímek Betinčiny pánve před operací.

Betty podstoupila náročnou operaci pánve. Některé úlomky bylo nutné alespoň částečně narovnat, nosnou kost pánve jsme v místě fraktury zpevnili kovovou dlahou a šrouby.

 

 

 

 

 

 

Snímek Betinčiny pánve po operaci.

Aby se zlomeniny zahojily, potřebovala Betinka klid a minimum pohybu. Měsíc po operaci proto strávila v boxu a na toaletu ji majitelé nosili.

 

 

 

 

 

 

Po dvou měsících už fenka chodí i běhá. Její panička nám před týdnem zaslala video. Poznáte, který pejsek prodělal operaci pánve?

betinka-po-operaci-panve

Betinka uzdravila i díky tomu, že majitelé dodržovali doporučená opatření – ochranný plastový límec jí nikdy nesundávali, takže si nemohla lízat rány, nenechali ji běhat volně a po celou dobu pozorně sledovali její zdravotní stav.