Získali jsme certifikaci ISO 9001:2016

Získali jsme certifikaci ISO 9001:2016

Pokud jste právě vytřeštili oči na monitor, můžeme vás ujistit, že o ISO normě ve veterinární medicíně většina veřejnosti ještě neslyšela. Je to totiž novinka, a Horská veterinární klinika je třetím pracovištěm svého druhu s certifikací ISO.

K čemu je to dobré?

Rozhovor MVDr. Počty pro bvjournal.cz certifikační a inspekční společnosti Bureau Veritas si můžete přečíst zde.

Zkusíme vám v několika stručných bodech vysvětlit, proč jsme se do certifikace vlastně pustili, a k čemu je takové ISO ve veterině dobré.

  • Ochrana klienta. ISO 9001 slouží především klientům. Říká, jaké parametry kvality musejí naše služby splňovat, jak je máme hodnotit a zlepšovat.
  • Zjednodušení kontroly provozu. Ačkoli už roky pracujeme podle Veterinárních standardů a Standardních operačních postupů, ISO nám pomohlo zjednodušit systém pro kontrolu provozu kliniky.
  • Výhoda pro referující pracoviště. Jednoduše řečeno, veterinář odesílající pacienta na naše pracoviště, má garantovanou kvalitu služeb stejně, jako naši klienti.

Příprava na certifikaci trvala několik měsíců. Zrevidovat podle veterinárních standardů všechny pracovní postupy od příjmu pacienta přes operace až po úklid, stanovit způsoby měření výkonnosti, nebo třeba vypracovat postupy pro zaškolování zaměstnanců.

Někteří byli z příprav na certifikaci ISO poněkud unavení.

Díky týmové práci všech zaměstnanců Horské veterinární kliniky jsme zvládli celý proces certifikace na jedničku. Děkujeme!