Beseda s dětmi ze ZŠ V Domcích a Renatou Moravcovou

Beseda s dětmi ze ZŠ V Domcích a Renatou Moravcovou

I kdyby se mohlo zdát páteční dopoledne jako každé jiné, na Horské veterinární klinice se děly neobyčejné věci. Chviličku před desátou hodinou do naší čekárny napochodoval dvojstup páťáků ze Základní školy V Domcích v Trutnově. Přišli si poslechnout povídání paní Renaty Moravcové o tom, jak se žije nevidomým lidem. Život ve tmě je zaujal natolik, že většina dětí po celou dobu besedy ani nedutala. Na jejím konci se rozproudila debata, v níž žáci kladli paní Moravcové praktické a velmi chytré otázky. Sama přednášející byla zajímavými dotazy dětí velice překvapená a potěšená.

 

Na závěr povídání si pak všichni vyzkoušeli, jak se nalévá voda do sklenice za pomoci tzv. hladinky, jak nevidomý rozezná hodnotu bankovky, a prošli se se zakrytýma očima a slepeckou hůlkou po čekárně. Asistenční pes Xanto si užíval pozornosti dětí, které si ho s velkým zájmem hladily.

 

 

Zájemci se pak také mohli podívat, jak na naší klinice ošetřujeme pacienty a kde je hospitalizujeme. Nejvíce je zajímalo, jaké pacienty léčíme a jestli nám nevadí, že ošetřujeme zraněná zvířátka.

 

 

Bylo nám jasné, že zlatým hřebem dopoledne budou připravené bonbóny a sušenky. Veškerá očekávání ale předčil první nesmělý dotaz dítěte, zda si z vody připravené k občerstvení může vzít plátek citrónu. A tak, i přes vydařenou akci, i na několik kyselých obličejů nakonec přeci jen došlo. 🙂

 

 

Celou besedu i poměrně akční závěr jsme si všichni, včetně paní Moravcové, velice užili, a těšíme se na příště.