Čipování domácích mazlíčků

Čipování domácích mazlíčků

Jste na dovolené a váš pes se někam zaběhl? 

Vaše kočka proklouzla pootevřenými dveřmi a teď nevíte, kde ji hledat? Takové nepříjemné a velmi stresující situace se stávají často.

Zvíře bez čipu se hledá obtížně. V lepším případě může skončit v nejbližším útulku, v tom horším na zcela neznámém místě.

Co to je mikročip?

Mikročip je malý váleček s životností 25 let. Obsahuje nezaměnitelný číselný kód bez možnosti vložení dalších údajů. Zvířata s průkazem původu zejména na mezinárodních výstavách již musí být čipovaná povinně. Stejně tak je nutné mít očipované zvíře při cestování do zahraničí.

Bezbolestná aplikace

Čip se aplikuje na levou stranu krku. Jedná se o zcela jednoduchou a nebolestivou proceduru. Následně za vás provedeme několik nutných administrativních kroků:

  • vystavíme zvířátku mezinárodního pas, se kterým pak může cestovat po zemích EU bez omezení (je dobré ověřit aktuální informace o příslušné zemi ještě před odjezdem)
  • cestovní pas a čip zaregistrujeme v mezinárodní databázi.

Co dělat, když se zvíře zaběhne?

Pokud se váš zvířecí kamarád ztratí, měli byste neprodleně kontaktovat příslušný registr zvířat, ve kterém je vaše zvířátko evidováno. Informaci o vašem útěkáři se pak dostane k veterinárním pracovištím v dané zemi, útulkům a případně k policii.

Veterinář, ke kterému se zaběhnuté zvířátko dostane, zjistí pomocí čtečky číslo čipu a najde ho v registru zvířat, kde jsou zanesené také vaše kontaktní údaje.

Pak už stačí zvednout telefon a těšit se na šťastné shledání. 🙂

Čipování psů a dalších zvířátek provádíme i na naší klinice. Doporučujeme předem se objednat na čísle 777 305 410.