Zachráněné koťátko hledá nové majitele!

Zachráněné koťátko hledá nové majitele!

Zachráněný Plaváček

Pamatujete si na příběh Plaváčka, kterého se macecha chtěla zbavit tím, že jej poslala po vodě pryč? Podobný osud měl potkat tři malá koťátka, která zachránila slečna Terezka.
 
Dnes k nám na kliniku přišla mladá slečna s igelitovou taškou, kterou našla v řece Úpě. V té tašce byla tři malá koťátka stará 2 – 3 týdny. Všechny tři kočičky mají infekční rýmu, kterou ale lze vyléčit. Jinak svoji vlastní smrt přežily bez následků.

Dvou kočiček se již ujali noví majitelé, ta třetí stále čeká na to, až bude mít také domov.

Topení koťat byla v dřívějších dobách poměrně častá metoda, jak se nadbytečného přírůstku zbavit. Dnes ale již existují způsoby, jak zamezit kočičce neplánovaně zabřeznout.
Tzv. „antikoncepce“ pro kočky je příběh sám pro sebe a vzhledem k jejímu chybnému podávání a závažným následkům ji zde nemůžeme doporučit.
Kastrace / sterilizace kočky je ale bezpečným způsobem, jak ušetřit sobě i čtyřnohé přítelkyni mnoho trápení. Již dříve jsme o ní psali zde: https://www.veterinatrutnov.cz/planujete-kastraci-kocicky/.
Máte-li zájem probrat možnosti, jak zabránit zabřeznutí kočičky nebo byste chtěli poskytnout koťátku nový domov, volejte na +420 777 305 410 nebo se u nás zastavte.