Senior program

Senior program

Máte doma zvířecího seniora?

Stáří jako nedílná součást života s sebou nese nejrůznější změny a překvapení. Asi jste již postřehli, že Váš pejsek nebo kočička na některé podněty nereagují tak dobře, jako dřív. Může za to zhoršující se sluch, zrak i čich. Na čenichu a packách prosvítají stříbrné chloupky, pohyb zvířátka se stává pomalejším a opatrnějším. Psí i kočičí dědečkové a babičky se rychleji unaví a místo dřívějšího temperamentu vyžadují „svůj klid“. Všimnout si lze také charakterových změn a vrtošivých nálad.

Některé projevy mohou signalizovat zdravotní problém. Stejně jako u lidí, i u zvířátek souvisí postupující věk s vyšším rizikem vzniku některých onemocnění. Při pravidelných vyšetřeních se proto zaměříme na prevenci onemocnění, která stáří často provázejí. Jsou to zejména onemocnění srdce a ledvin, postižení pohybového aparátu, obezita či nádorová onemocnění. Jejich včasné odhalení nám umožní rychlé zahájení léčby a udržení kvality života Vašeho zvířátka.

„Pravidelné kontroly zdravotního stavu umožní Vašemu seniorovi prožít podzim života naplno.“

Senior program

Co je to Senior program?

Chceme zvířecím seniorům umožnit, aby prožili kvalitní stáří, což bez důsledné zdravotní péče nelze. Byť jsou obdobné služby v naší republice ještě v plenkách, motivuje nás úspěch preventivních programů nejen ve veterinární, ale i humánní medicíně v zemích západní Evropy. Rozhodli jsme se proto majitelům stárnoucích psů a koček usnadnit péči o zdraví jejich mazlíčků formou členství v Senior programu.

Bezplatnou registrací v Senior programu Vaše zvířátko získá

Vstupní klinické vyšetření zdarma

 

50% slevu na každé další klinické vyšetření

 

Pravidelné konzultace zdravotního stavu zdarma

 

Průkaz seniora s důležitými informacemi o zdravotním stavu a léčbě

 

Jak funguje Senior program?

Členství v Senior programu je zcela dobrovolné a bezplatné. Při registraci na recepci kliniky obdržíte Průkaz seniora, a sestřička s Vámi domluví termín vstupního klinického vyšetření.

Rezervujte si termín zde

  • Vstupní klinické vyšetření: Vstupní klinické vyšetření je pro členy Senior programu zdarma. Zahrnuje zhodnocení výživového stavu, vyšetření očí, uší, ústní dutiny, štítné žlázy, pohybového aparátu, kardiovaskulárního aparátu, a další. Kromě toho s Vámi veterinární lékař vyplní podrobný anamnestický dotazník. Popovídáte si o zvyklostech vašeho psa nebo kočičky, jejich pohybových aktivitách, příjmu potravy, změnách v chování, a jiných důležitých faktorech.
  • Další vyšetření: Jednou za rok Vás veterinární lékař pozve na preventivní klinické vyšetření Vašeho zvířecího seniora. Pro členy Senior programu platí 50% sleva z celkové ceny vyšetření. Výsledky a hodnoty Vám ošetřující lékař zapíše do Průkazu seniora, který mějte prosím vždy s sebou.
  • Pravidelné konzultace zdravotního stavu: Členové Senior programu mohou využívat bezplatné konzultace zdravotního stavu zvířátka, poradit se s veterinářem o změnách chování, a dalších jevech provázejících stáří.
  • Průkaz seniora: Po registraci do Senior programu zdarma obdržíte Průkaz seniora formátu A6. Tento průkaz slouží nejen k zapisování výsledků preventivních vyšetření Vašeho zvířátka, ale také k udržení přehledu o vývoji jednotlivých ukazatelů v čase (váha, krevní tlak, výživový stav, trias aj.), výsledcích vyšetření krve a dalších diagnostických metod. S Průkazem seniora budete mít stále u sebe aktuální informace o užívaných lécích, doporučené dietě a prodělaných operacích vašeho seniora, což oceníte také na dovolené nebo na cestách.

Stárnutí je otrava, ale je to jediný způsob, jak se dožít vysokého věku. (G. B. Shaw)