Ortopedie

Začalo vaše zvířátko kulhat?

Pacienti s ortopedickými potížemi k nám přicházejí často právě tehdy, kdy si jejich majitel všimne, že zvířátko nezatěžuje některou z nohou. Je nutné mít na paměti, že kulhání je projev bolesti. 

Ortopedické vyšetření

Při ortopedickém vyšetření si zvířátko nejprve prohlédneme v pohybu a provedeme fyzické vyšetření. Obvykle si následně bereme na pomoc náš digitální rentgen nebo ultrazvuk. Ultrazvuk je skvělým způsobem, jak zobrazit vazy, šlachy nebo svaly. V případě, že je nutné zjistit vyšetřit páteř, respektive míšní kanál, provádíme kontrastní myelografii. Na základě výsledků tohoto vyšetření volíme vhodnou léčbu, případně se s vámi domluvíme na termínu operace.

Provádíme vyšetření na dysplazii loketních a kyčelních kloubů pro potřeby uchovnění.

Jak je to se zlomeninami?

Zlomené kosti ošetřujeme kovovými dlahami a šrouby (vnitřní osteosyntéza) nebo zevní fixací (dráty společně s plastovými nebo kovovými tyčkami). Operace zlomenin probíhá v celkové anestezii na klimatizovaných sterilních operačních sálech.

Poškození předního zkříženého vazu v kolenním kloubu

Poškození předního zkříženého vazu řešíme metodou TPLO, je v současné době celosvětově nejčastěji používaná operační technika pro tyto účely.

Hospitalizace ortopedických pacientů

Pro pacienty s mnohočetným zraněním nebo ve vážném zdravotním stavu máme připravené komfortní hospitalizační boxy. Při pobytu na naší klinice jim můžeme věnovat veškerou péči, kterou vážně poraněná zvířátka vyžadují.

Po úrazu: „A bude běhat jako dřív?“

Po ortopedické operaci doporučujeme pacientům rehabilitaci. Rehabilitační cvičení jsou důležitá pro správnou rekonvalescenci a návrat do aktivního života zvířátka a provádíme je na naší klinice. Stejně nezbytný je pro zdárné zhojení ochranný límec, který zvířeti zabrání, aby si ránu lízalo. Doba a míra rekonvalescence záleží vždy na typu zlomeniny, jejím zhojení, temperamentu vašeho zvířecího kamaráda a dodržování doporučeného klidového režimu po operaci.

A tohle nám dělá radost:

 

Příběhy našich pacientů

Statečná Betty, autoúraz a šťastný konec

Když se poštolky učí létat…

Zlomenina záprstí u čtyřměsíčního štěněte joršírského teriéra

Fenka po úrazu páteře opět vrtí ocáskem

Anička – mládě rysa se zlomenou nohou

Julie, šťastné kotě

Metody ve veterinární ortopedii: Pankarpální artrodéza u psů

Čertíkova výprava do stodoly skončila zlomenou nohou

Československý ovčák Blair

Jorkšír Hugo, čili štěňátko

Meggie po srážce s autem

Jezevčík Eliška po operaci páteře

Míca se zlomenou pánví aneb tragédie s happyendem

Luxace pately (vykloubení čéšky)