Ortopedie

Ortopedie

Pacienti s ortopedickými potížemi k nám přicházejí často právě tehdy, kdy si jejich majitel všimne, že zvířátko nezatěžuje některou z nohou. Je nutné mít na paměti, že kulhání je projev bolesti.

Ortopedické vyšetření

Při ortopedickém vyšetření si zvířátko nejprve prohlédneme v pohybu a provedeme fyzické vyšetření. Obvykle si následně bereme na pomoc náš digitální rentgen nebo ultrazvuk. Ultrazvuk je skvělým způsobem, jak zobrazit vazy, šlachy nebo svaly. V případě, že je nutné zjistit vyšetřit páteř, respektive míšní kanál, provádíme kontrastní myelografii. Na základě výsledků tohoto vyšetření volíme vhodnou léčbu, případně se s vámi domluvíme na termínu operace.

Provádíme vyšetření na dysplazii loketních a kyčelních kloubů pro potřeby uchovnění.

Jak je to se zlomeninami?

Zlomené kosti ošetřujeme kovovými dlahami a šrouby vnitřní osteosyntéza nebo zevní fixací (dráty společně s plastovými nebo kovovými tyčkami). Operace zlomenin probíhá v celkové anestezii na klimatizovaných sterilních operačních sálech.

Poškození předního zkříženého vazu v kolenním kloubu

Poškození předního zkříženého vazu řešíme metodou TPLO, je v současné době celosvětově nejčastěji používaná operační technika pro tyto účely.

Hospitalizace ortopedických pacientů

Pro pacienty s mnohočetným zraněním nebo ve vážném zdravotním stavu máme připravené komfortní hospitalizační boxy. Při pobytu na naší klinice jim můžeme věnovat veškerou péči, kterou vážně poraněná zvířátka vyžadují.

Po úrazu: „A bude běhat jako dřív?“

Po ortopedické operaci doporučujeme pacientům rehabilitaci. Rehabilitační cvičení jsou důležitá pro správnou rekonvalescenci a návrat do aktivního života zvířátka a provádíme je na naší klinice. Stejně nezbytný je pro zdárné zhojení ochranný límec, který zvířeti zabrání, aby si ránu lízalo. Doba a míra rekonvalescence záleží vždy na typu zlomeniny, jejím zhojení, temperamentu vašeho zvířecího kamaráda a dodržování doporučeného klidového režimu po operaci.

Příběhy našich pacientů