Ortopedie

Začalo vaše zvířátko kulhat?

Pacienti s ortopedickými potížemi k nám přicházejí často právě tehdy, kdy si jejich majitel všimne, že zvířátko nezatěžuje některou z nohou. Je nutné mít na paměti, že kulhání je projev bolesti. 

Ortopedické vyšetření

Při ortopedickém vyšetření si zvířátko nejprve prohlédneme v pohybu a provedeme fyzické vyšetření. Obvykle si následně bereme na pomoc náš digitální rentgen nebo ultrazvuk. Ultrazvuk je skvělým způsobem, jak zobrazit vazy, šlachy nebo svaly. Na základě výsledků tohoto vyšetření volíme vhodnou léčbu, případně se s vámi domluvíme na termínu operace.

Jak je to se zlomeninami?

Zlomené kosti ošetřujeme kovovými dlahami a šrouby (vnitřní osteosyntéza) nebo zevní fixací (dráty společně s plastovými nebo kovovými tyčkami). Operace zlomenin probíhá v celkové anestezii na klimatizovaných sterilních operačních sálech.

Hospitalizace ortopedických pacientů

Pro pacienty s mnohočetným zraněním nebo ve vážném zdravotním stavu máme připravené komfortní hospitalizační boxy. Při pobytu na naší klinice jim můžeme věnovat veškerou péči, kterou vážně poraněná zvířátka vyžadují.

Po úrazu: „A bude běhat jako dřív?“

Po ortopedické operaci doporučujeme pacientům rehabilitaci. Rehabilitační cvičení jsou důležitá pro správnou rekonvalescenci a návrat do aktivního života zvířátka a provádíme je na naší klinice. Stejně nezbytný je pro zdárné zhojení ochranný límec, který zvířeti zabrání, aby si ránu lízalo. Doba a míra rekonvalescence záleží vždy na typu zlomeniny, jejím zhojení, temperamentu vašeho zvířecího kamaráda a dodržování doporučeného klidového režimu po operaci.

Něco ke čtení:

Míca se zlomenou pánví aneb tragédie s happyendem

Luxace pately (vykloubení čéšky)

Volné pracovní pozice na Horské veterinární klinice

Více informací zde.