Jak postupovat před operačním zákrokem?

Jak postupovat před operačním zákrokem?

Objednání termínu operace

Jestliže vaše zvířátko potřebuje operaci, objednejte se na našem pracovišti na konkrétní termín (samozřejmě to neplatí pro akutní případy, které řešíme individuálně).

Jak na to?

Zastavte se na naší klinice nebo zavolejte na 777 305 410 od pondělí do pátku mezi osmou a devatenáctou hodinou.

Příprava pacienta na operační zákrok

Na operaci nemusíte zvířátko nijak zvlášť připravovat. Z hlediska hygieny je jen důležité, aby bylo čisté a bez zevních parazitů.

Anestezie

Před operací se k navození anestezie podávají látky, které působí na nervový systém a různé svalové skupiny. Pro její zdárný průběh je nutné dodržet dobu bez podání krmiva. Hladovku nasaďte pacientovi už 12 hodin před zákrokem. Pít vodu zvířátko může ještě 4 hodiny před operací. Nedodržení hladovky pacienta může vést k pozdnímu nástupu anestezie, případně opožděnému probouzení. Zvracení během narkózy může být pro vaše zvířátko výraznou komplikací.

 

Kdy si můžete pro pacienta přijít?

Po uvedení pacienta do narkózy s vámi ošetřující lékař dohodne předpokládaný čas pro vyzvednutí zvířete po zákroku. Naší snahou je vám předat pacienta zcela probuzeného a ve stabilizovaném stavu. Případné potíže spojené s probouzením kontrolujeme před předáním pacienta do domácí péče.