Interní medicína

Máte nového domácího mazlíčka?

Začínajícím chovatelům poradíme, jak o zvíře správně pečovat. Kromě výživového a chovatelského poradenství také zvířátka čipujeme a provádíme jejich registraci.

Prevence

Naše veterinární klinika poskytuje preventivní péči zvířátkům jakéhokoli druhu či stáří. O naše pacienty pečujeme od chvíle jejich narození až po dobu, kdy se stanou seniory.

Preventivní péče zahrnuje

  • pravidelné očkování
  • odčervování
  • preventivní prohlídky
  • péči o chrup

Když vaše zvířátko onemocní…

Když je váš pejsek/kočička smutný a nevítá vás jako dřív, může to být z mnoha důvodů. Odhalit příčinu jeho smutné nálady ale nemusí být snadné a bez podrobného vyšetření nelze takový důvod zjistit.

24 hodin denně je tu pro vás pohotovostní služba na telefonním čísle 777 305 410.

Jak u nás vypadá vyšetření?

Při vyšetření používáme moderní diagnostické metody. Výsledky vyšetření krve máme do 20 minut díky analyzátorům přímo na klinice. K diagnostice využíváme také rentgen, sonografii nebo endoskop.

Proč krevní testy? 

Hematologické vyšetření nám ukáže, jestli nemá váš zvířecí kamarád infekci nebo netrpí třeba chudokrevností. Biochemické vyšetření krve nám zase napoví, v jakém stavu jsou vnitřní orgány a zda pracují správně.

Vyšetření pomocí přístrojového vybavení

Tak jako humánní lékaři, i my potřebujeme různé přístroje jako RTG nebo ultrazvuk, který nám pomůže odhalit změny na kloubech, kostech, v hrudníku a dutině břišní.

Mikroskopické (cytologické) vyšetření

Vyšetření vzorku pod mikroskopem nám zpřesní nálezy různých kožních nebo podkožních útvarů, případně nechtěné návštěvníky v podobě parazitů v trusu, krvi nebo kůži.

Něco ke čtení:

Aktuálně k parvoviróze

Nový spolubydlící: zakrslý králík

Ohňostroje a zvířata – jak přežít

Strašák chovatelů: krev ve stolici psa

Uštknutí zmijí

Odčervovat nebo neodčervovat kočku?

Co to je MDR-1 defekt ?

Jak a kdy očkovat kočku?

Čipování domácích mazlíčků

Přeplněné anální váčky u psa