Víte, proč nás pes činí šťastnými?

Víte, proč nás pes činí šťastnými?

Není žádným tajemstvím, že lidé, kteří chovají nějaké domácí zvíře, se mohou cítit šťastnější než ostatní.

1. Pes jako člen rodiny

Pokud máte svého psa opravdu rádi, je pro vás plnohodnotným členem rodiny. Jste ochotni udělat pro něho mnoho věcí. Pes vyžaduje pravidelnou péči. Pokud se na ní podílejí všichni členové domácnosti, udržují společně strávené chvíle dobré vztahy ve vaší rodině.

2. Pes snižuje stres

Jste možná často pod tlakem událostí života a máte náročné zaměstnání. Váš pes ale v kolotoči povinností není, a proto vás vždy s radostí přivítá a těší se na společnou procházku za každého počasí. Pravidelná chůze přispívá nejen k vaší pohybové aktivitě, ale jeho radost se brzy přenese i na vás, a tak snadno zapomenete na vše ostatní. Z procházky se vrátíte příjemně naladění a s dobrou náladou.

3. Pes posílí vaší sebedůvěru

Zejména osamělí starší lidé získají pocit, že je stále někdo potřebuje, je tady pro ně vždycky a upřímné psí oči dokáží zahnat zbytečný smutek. Musíte se postarat o jejich krmení, jít na procházku a také jim dělat společníka, když si chtějí hrát. Váš pes posiluje vaše sebevědomí a stále ve vás vyvolává pocit potřebnosti.

4. Pes usnadňuje společenské kontakty

Jdete na procházku a potkáváte jiné pejskaře. Snadno se dáte do hovoru o tom, co dělá váš pes a co zase ten jejich. Pes usnadňuje společenské kontakty, sdílíte s někým dalším společné zájmy a je vám hned tak nějak lépe. Můžete poznat nové a zajímavé lidi.

5. Pes jako zdroj dobré nálady a štěstí

Váš pes vás vždycky přivítá s dobrou náladou a svou radost přenese snadno i na vás. Miluje vás upřímně a svou lásku vám dává stále najevo. Když ho pohladíte, i vy máte ten hřejivý pocit štěstí. Vzájemně posilujete vzájemnou vazbu a cítíte se mnohem lépe.

 

 

A tohle je RAVEN, dříve jen můj pacient a dnes také velký kamarád.

PS.: Pro jeho psí oči jsem mu odpustil i ty svatební koláčky, které mi onehdy ukradl a snědl, zatímco jsem ošetřoval pacienta.

Také máte doma psa?